آدرس:

کیلومتر6 جاده قدیم کرج، نرسیده به خیابان خلیج، پلاک 694

یاتاقانهای ثابت

یاتاقانهای ثابت

یاتاقانه را با کلمه بلبرینگ نیز میشناسند  که وسیله‌ ای هستند که امکان حرکت را بین دو قطعه را فراهم می‌کنند. این قطعه که به یاتاقان ثابت معروف است و بیرینگ هم نامیده می‌شود به شکل نیم‌ دایره است و نازک میباشد  در موتور خودرو، باید حرکت بالا و پایین پیستون توسط میل‌ لنگ به حرکت چرخشی تبدیل شود تا خودرو راه بیفتد. بنابراین میل‌لنگ باید به موتور نزدیک و با آن در ارتباط باشد. برای این نزدیکی و تکمیل ارتباط آن‌ها، تکمیل تبدیل حرکت پیستون به میل‌لنگ و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این نزدیکی، از یاتاقان استفاده می‌شود.یاتاقان صنعتی

یاتاقان ثابت

یاتاقانهای ثابت ابزاری مکانیکی هستند، یاتاقان ها که در اجزای سازنده پیچ و مهره تشکیل شده اند. آنها وسیله ای برای حمایت از شفت های چرخان و به حداقل رساندن اصطکاک بین شفت ها و اعضای دستگاه ثابت استفاده می کنند. یاتاقان های ثابت عمدتا در ماشین آلات با شفت چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به عنوان وسایل آماده سازی در انتهای نقاله و به عنوان واحدهای فلنج در امتداد نقاط میانی استفاده می شوند. یاتاقان ها می توانند به صورت عنصر نورد یا پیکربندی های تحمل فشار باشند. یاتاقان های نصب شده برای نصب پیچ و سهولت تعویض طراحی شده اند. انواع دیگر یاتاقان های نصب شده شامل یاتاقان های انتهای میله و دنباله های بادامک است.

موارد استفاده از یاتاقان های ثابت

یاتاقان ها از قطعات بسیار مهم صنعتی محسوب شده و به عنوان تکیه گاهی برای اجزای چرخ دنده پمپ مورد استفاده قرار می گیرند. وظیفه اصلی آنها نگهداری قطعات متحرک، کاهش اصطکاک و کاهش فرسایش می باشد. به طور کلی یاتاقان های صنعتی را می توان در دو دسته ی یاتاقان های ثابت و یاتاقان های متحرک قرار داد.

یاتاقان های ثابت به عنوان تکیه گاهی برای میل لنگ مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع میل لنگ به طور آزادانه در داخل یاتاقان ثابت میچرخد.

در واحدهای مسکونی نگرانی های مربوط به مسائل مربوط به حفاظت را کاهش می دهند. کارتریج به راحتی جایگزین می شود. شفت ها معمولاً در محل و با پیچ های بسته نگه داشته می شوند. تنظیم قطعات مؤثر را راحت می کند. عمدتا برای دستگاه های سرعت متوسط و کم سرعت استفاده می شود.

یاتاقان ثابت

ساختار یاتاقان ثابت

یاتاقان ثابت یا همان یاتاقان میل لنگ از دو نیم دایره ساخته شده است که نیمی از آن با قسمت زیرین محفظه میل لنگ یکپارچه می باشد.

پس از استقرار میل لنگ در جای مناسب خود، نصف دیگر یاتاقان ثابت از زیر با کمک تعدادی پیچ به نیمه ی بالایی متصل می شود.

به طور معمول هر میل لنگ دو یاتاقان ثابت در دو طرف خود دارد اما در موتور هایی که بیش از یک سیلندر دارند، یاتاقان ثابت در وسط میل لنگ نیز قرار می گیرد.

بخش داخلی یاتاقان که با میل لنگ در تماس است از جنس آلیاژی از فلزات نرم است. حفره ها و شیار های درون یاتاقان ها محلی برای عبور روغن و روغن کاری هستند.

در صورتی که یاتاقان ها به طور مناسب روغن کاری نشوند و روغن کافی به آن ها نرسد، در اثر مالش با میل لنگ میسوزند. در بعضی از موتور ها یکی از یاتاقان های ثابت لبه دار است.

یاتاقان لبه دار قادر به کنترل حرکت میل لنگ به جلو و عقب بوده و مانع از پیش روی بیش از حد آن می شود.

یاتاقان متحرک چیست و با یاتاقان ثابت چه تفاوتی دارد؟

یاتاقان های متحرک یا همان یاتاقان های دسته پیستون، نوع دیگری از یاتاقان های صنعتی هستند که از نظر ساختاری بسیار شبیه به یاتاقان های ثابت می باشند.

یاتاقان متحرک در قطر داخلی شاتون قرار گرفته و با اتصال به میل لنگ مانع از خوردگی ناشی از تماس شاتون و میل لنگ می شود.

مهمترین تفاوت یاتاقان های متحرک با انواع ثابت این است که این قطعات به دسته پیستون حرکت می کنند و میل لنگ در درون آنها حرکتی دورانی دارد.

با مراجعه به صفحه محصولات ما، انواع یاتاقان ها و بلبرینگ های صنعتی را به همراه ویژگی و قیمت های آنها مشاهده کنید و به صورت مجازی و یا حضوری خرید مطمئنی را با ما تجربه کنید.

همچنین با مراجعه به صفحه تماس با ما، می توانید با مشاوران متخصص ما در این زمینه ارتباط گرفته و از راهنمایی آنها بهره مند شوید.

گروه صنعتی شایسته علاوه بر این محصول، محصولات صنعتی دیگری را مانند روغن صنعتی، زنجیر صنعتی، نخ نسوز، بلبرینگ صنعتی، دنده زنجیر و … را به شما عزیزان عرضه می کند.

یاتاقان ثابت چیست و چه ویژگی هایی دارد

همانطور که می دانید یاتاقان های صنعتی انواع بسیار متعددی دارد تمامی این مدل ها در فروشگاه صنعتی شایسته  قرار گرفته تا شما بتوانید به آسانی با مراجعه به این فروشگاه از هرجای ایران که هستید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

همانطور که در بالا گفته شد این محصول تفاوت زیادی با مدل های معمولی یاتاقان صنعتی دارد و همین دلیل است که توانست فروش قابل توجهی را داشته باشد این محصول یک مدل جدید می باشد که سند کرد زیادی برای خریداری این محصول اقدام کردن همچنین شما می توانید با استفاده از این محصول دارای یک محصول کاربردی شویم که بسیار مناسب برای انجام هر کاری می باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.