آدرس:

کیلومتر6 جاده قدیم کرج، نرسیده به خیابان خلیج، پلاک 694

کانوایر چیست

کانوایر چیست

کانوایر جزئی از سیستم‌های انتقال و ذخیره‌سازی مواد در صنعت است. تکنیک و دانش نوین در مهندسی کنترل باعث شده تا نقاله‌ها به همراه دیگر سیستم‌های انتقال مواد، در زمره فناوری‌های مدرن قرار گیرند و دامنه کاربرد آن‌ها از صنایع متوسط همچون خطوط تولید و مونتاژ کوچک گرفته تا صنایع بزرگی همچون پتروشیمی، فولاد، خودروسازی و صنایع دارویی و غذایی گسترده شود.

کاربرد کانوایر در صنایع

این ماشین آلات به خاطر مزایای فراوانی که دارند در تمامی صنایع به کار برده می شوند.
این دستگاه ها قادرند که مواد را به صورت امن از مکانی به مکان دیگر منتقل نمایند که در صورت استفاده از نیروی انسانی برای جابجایی، هزینه تمام شده بسیار بالا خواهد بود.

آنها می توانند تقریبا در هر جایی نصب شوند و نسبت به لیفتراک و ماشین، امن تر مواد را جابجا می کنند.
کانوایر یا نوار نقاله می تواند همه نوع موادی با اشکال، اندازه و یا هر وزنی را جابجا نمایند. همچنین آنها دارای ویژگی ایمنی پیشرفته هستند تا از احتمال بروز حوادث پیشگیری شود.

این دستگاه ها در بسیاری از صنایع از جمله معدن، خودرو، کشاورزی، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع غذایی، هوا فضا، داروسازی، صنایع شیمیایی، بطری و قوطی سازی، چاپ و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه کانوایر یا نوار نقاله قادر به جابجایی مواد مختلف هستند ولی برخی از مواد رایج عبارت اند از:

مواد غذایی همچون لوبیا و آجیل، بطری و قوطی همچون رب گوجه فرنگی و انواع سس، اجزا خودرو، آهن آلات مستهلک، قرص ها و پودر ها، چوب و مبلمان و دانه ها و خوراک دام.
بسیاری از عوامل در انتخاب دقیق نوار نقاله، دخیل هستند. برخی از این عوامل شامل حمل و نقل، سورتینگ و ذخیره سازی، اندازه مواد (سایز)، وزن و شکل، مکان و نقطه تخلیه می باشد.

کانوایر چیست - فروش انواع کانوایر هیا زمینی و هوایی

کاربرد کانوایر

گسترش دامنه کاربرد و استفاده از فناوری‌های جدید باعث شده تا نحوه عملکرد و مکانیزم‌های متفاوتی برای کانوایرها توسط مهندسان وضع و بکار گرفته شود اما به‌طور کلی اکثر کانوایرها با استفاده از یک الکتروموتور ، محوری را به حرکت در می‌آورند که عمدتاً درامی ( یک استوانه که از طریق اصطکاک تسمه‌ای را به حرکت در می‌آورد.) به آن متصل است در دیگر سوی آن درام هرزگردی با استفاده از تسمه یا زنجیر حلقه‌ای را می‌سازد که می‌توان با قرار دادن اجسام یا مواد آن‌ها را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمود.

کانوایر چیست - فروش انواع کانوایر هیا زمینی و هوایی

انواع کانوایر ها

کانوایر زمینی

برای انتقال خودرو یا بسته یا جعبه‌های بزرگ این نوع از کانوایر را داخل زمین کار می‌گذارند.

کانوایر هوایی

برای انتقال بدنه خودرو و قطعات معمولاً در صنعت خودروسازی و رنگ پودری قطعات معلق بکار می‌رود.

نقاله اي است كه از يك سيستم تك ريلي هوايي تشكيل شده است كه شامل يكسري قرقره و يك رشته زنجير مي باشد که بدين صورت بار از قرقره آويخته شده و با حركت زنجيرحمل می شود.

1- جهت انجام برخي عمليات ، مانند رنگرزي ، کوره پخت ، و روغن زدايي،شستشو و  غیره است  كه بصورت پيوسته  صورت مي گيرد .

2- جهت تغذيه خط مونتاژ

3- جهت انتقال در مسافتهای زياد

4- در صورتي كه در نزديكي سقف نصب شود ، در استفاده از فضا صرفه جويي مي شود.

5- اغلب در حمل و نقل داخلي بخش هاي واحدهاي صنعتي استفاده مي شود.

کانوایر بالابر

این نوع کانوایر با داشتن قاشقکهایی که به نوع خاصی از زنجیر متصل است می‌تواند مواد را از سطح (الف) به سطح (ب) برساند. این کانوایر در معادن و صنعت فولاد کاربرد بسیاری دارد.

کانوایر زنجیری

نوع ساده از کانوایر است که معمولاً برای حمل پالت مورد استفاده قرار می‌گیرد و کف کف زمین است. کانوایر زنجیری به چندین روش به شرح ذیل طراحی و مورد استفاده واقع می‌گردد.

با استفاده از یک یا چند زنجیر که به طور متناوب در حال چرخیدن هستند، بار یا محوله به طور مستقیم جابجا می شود. پیکربندی زنجیر ها به طور موازی باعث شده که برای حمل پالت ها مناسب باشند. نوار نقاله های زنجیر دار عمودی برای جابجایی های عمودی مورد استفاده قرار می گیرند ( برای انتقال متناوب با فرکانس پایین مورد استفاده قرار می گیرند).

زنجیر کانوایر هوایی

زنجیر کانوایر زمینی

فروش زنجیر صنعتی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.