آدرس:

کیلومتر6 جاده قدیم کرج، نرسیده به خیابان خلیج، پلاک 694

زنجیر دوطرفه شاخدار

زنجیر دوطرفه شاخدار

زنجیر دو طرفه شاخدار چیست؟

زنجیر دوطرفه شاخدار از انواع تجهیزات صنعتی در دسته زنجیرهای صنعتی انتقال نیرو از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی ویژه صنایع دارویی معدن بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی و کشاورزی در زمینه انتقال نیرو به شمار می رود، شرکت بازرگانی تولیدی شایسته با ۳۰ سال سابقه در ارائه با کیفیت ترین محصولات و خدمات مشاوره ای در خدمت مشتریان می باشد.
انواع زنجیرهای صنعتی انتقال نیرو:

· زنجیر غلتکی
· زنجیر بی صدا
· زنجیر برگ
· زنجیر روی تخت
· زنجیره فولاد مهندسی
صرف نظر از انواع زنجیر، سبک آنها به شرح زیر طبقه بندی می شود .

زنجیره های پیوند مستقیم، که دارای پیوندهای «خارجی» و «داخلی» متناوب هستند.
زنجیره های پیوند offset، که همه پیوندها یکسان هستند. اینها شامل زنجیره های پیوندی یکپارچه، مانند زنجیر میله ای، صفحه تخت، و زنجیر فولادی جوش داده شده است.
زنجیر غلتکی آنهایی هستند که معمولاً در دوچرخه‌ها، موتورسیکلت‌ها، ماشین‌های ابزار و غیره استفاده می‌شوند.

زنجیر دوطرفه شاخدار(پیوند مستقیم)
زنجیره های پیوند مستقیم

ویژگی زنجیر های دوطرفه شاخدار

این نوع زنجیر بیشتر برای انتقال نیروی مکانیکی در بسیاری از ماشین‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی از جمله نوار نقاله، ماشین‌های سیم‌کشی و لوله کشی، ماشین‌های چاپ، ماشین‌ها، موتورسیکلت‌ها و دوچرخه‌ها استفاده می‌شود. یک زنجیره غلتکی از یک سری غلتک‌های استوانه‌ای کوچک تشکیل شده است که توسط حلقه‌های کناری کنار هم قرار گرفته‌اند. توسط چرخ های دندانه دار به نام چرخ دنده هدایت می شود. برای انتقال نیرو ساده، قابل اعتماد و کارآمد است.

 

این زنجیر صنعتی دارای بخش های به نام پلیت است که به صورت ۹۰ درجه در کناره های زنجیر قرار دارند. این پلیت ها با نام شاخک نیز شناخته می شوند، نحوه عملکرد زنجیر دوطرفه شاخدار به این گونه است که پلیت ها با اتصال به ابزارهای که می توان به آن ها اتصال داد امکان جا به جایی محصولات را فراهم میکند.زنجیر صنعتی دوطرفه شاخدار از لحاظ مشخصات ساختاری و فنی و گام و… با مدل ساده آن تفاوتی ندارد.

زنجیر دو طرفه شاخدار (زنجیره های پیوند offset)
زنجیره های پیوند offset

قطر این زنجیرها معمولاً کمتر از ارتفاع صفحات پیوند زنجیر است. صفحه پیوند زمانی که زنجیر با چرخ دنده، مسیرهای زنجیره ای درگیر می شود، به عنوان راهنما عمل می کند یا به عنوان یک راهنما برای پشتیبانی از مواد در راه، به عنوان ویژگی نوار نقاله ها و برخی آسانسورهای سطلی عمل می کند. زنجیر غلتکی برای هر دو کاربرد درایو و نوار نقاله استفاده می شود.
زنجیره ای که بیشتر برای درایوها استفاده می شود، زنجیره غلتکی استاندارد تک رشته ای است. قابلیت های رتبه بندی توان این سری ها طیف وسیعی از نیازهای بار درایو را پوشش می دهد. زنجیر غلتکی چند رشته ای برای افزایش ظرفیت توان بدون نیاز به افزایش گام زنجیره یا سرعت خطی آن استفاده می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.